DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

AKTUALITY

Nová provozní doba ordinace, pro pacienty beze změny.

UPOZORNĚNÍ PRO PACIENTY!!!
Od 24.7. do 11.8. 2016 je ordinace uzavřena z důvodů dovolené.
Zastupující lékař pro akutní případy: MUDr. Zedníková Romana (vedlejší ordinace).
Přeji Vám všem krásně prožité léto a čas dovolených.

UPOZORNĚNÍ PRO PACIENTY!!! Nový rozpis ordinačních hodin včetně provozní doby ordinace.

Naše ordinace nově nabízí tyto služby u Vás doma:

Služba je prováděna přímo u Vás doma, kdy za Vámi terapeut přijede, proto se do ceny připočítává VŽDY i samotné jízdné.

 

Dornova metoda + Breussova masáž          500,-

            Trvá cca 1 hodinuje to jemná manuální terapie s cílem navrátit klouby a páteř do správné původní pozice (viz níže). Masáž je doplněna lávovými kameny, technikou myofasciálních trigger points (viz níže), baňkami, protažením svalů či závěrečnými tejpy dle individuálních potřeb klienta (zde cena kineziotapingu již v ceně, do 50 cm použité pásky)

Diagnostika pohybového aparátu                          400,-

Trvá cca 1 hodinu, zahrnuje vstupní rozhovor, samotnou diagnostiku, pasivní protažení zkrácených svalů a doporučení cviků na doma (viz níže).

Kineziotaping (od června 2017)                             5,-/ 1 cm pásky

Cena za aplikaci tejpu na tělo klienta se jen těžko určuje předem, protože každý z nás má problém na jiné partii a je jinak velký, rostlý, útlý…a tím pádem je i jiná spotřeba materiálu.

+ ke každé z metod jízdné:

Chomutov, Jirkov………………………………. 100,-

Klášterec nad Ohří……………………………...  200,-

Kadaň………………………………………         200,-

 

Pro bližší informace volejte na telefon +420 723 875 216 nebo pokud se nemůžete rozhodnout, jakou službu vybrat, můžete se zeptat přímo v ordinaci.

 

Kontakt: Bc. Pavlína Tláskalová

Tel.:  +420 723 875 216

Email: pavlina.tlaskalova@seznam.cz

Osvědčení o rekvalifikaci akreditované MŠMT od Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Osvědčení o rekvalifikaci akreditované MŠMT od Fitness akademie Ronnie. Odborné certifikáty s mezinárodní platností od Edu Spa, rozšíření rekvalifikace akreditované MŠMT.

 

DORNOVA METODA

Dornova metoda se stala pro mnoho lidí, fyzioterapeutů i lékařů, převratným způsobem, jak pomoci a ukázat cestu ke zdraví a spokojenosti.

Mnoho z nás má už od dětství, či dokonce od narození, posunuté kosti. To se ukazuje na rozdílech mezi pravou a levou stranou, např. rozdílná délka dolních končetin, sanicích, zuby nemají dost místa nebo rostou přes sebe atd. Tato posunutí se vytvářela celá léta, kořeny nervů, které vystupují z páteře byly přiskřípnuty, svaly kolem reagují a stáhnou se, stabilizují tento stav a to vše vede k nejrůznějším onemocněním – příčiny se pak hledají jinde a „léčí“ se. Každý z nás snad zná ten pocit znecitlivění či mravenčení v rukou nebo nohou, pocit slabosti ve svalech; příčinou je přiskřípnutý nerv. Tato porucha funkce nervu se může vyskytnout kdekoliv v těle, kde se posunuly kosti.

Dornova metoda je druhem jemné manuální terapie, při které se klouby a obratle pacienta na milimetr přesně uvedou do správné polohy. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku palců terapeuta. Přitom terapeut nikdy nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím, je tato metoda bezpečná. V praxi se většinou provádí při prvních dvou návštěvách komplexní vyšetření a ošetření kloubů a páteře pacienta.

Po ošetření je celá terapie doplněna tzv. Breussovou masáží a tím se prohlubuje uvolnění celého těla. Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře, která uvolňuje tlak na ploténky.

Četnost ošetřování je individuální a již po dvou ošetřeních by se měla dostavit úleva. Optimální je ošetření 1 - 2 krát týdně, ve vleklých a těžších případech může léčení trvat i několik měsíců. Důležitá je i spolupráce pacienta, který by měl doma provádět samostatná cvičení a vyvarovat se škodlivých návyků.
Dornovou metodou mohou být ošetřeni téměř všichni lidé, pokud jsou jen trochu mobilní. Dornova metoda vyrovnává statiku těla, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu), při potížích s čelistmi, polykáním. Dále může pomoci při bolestech hlavy, krátkozrakosti, střevních potížích, křečových žilách, srdeční arytmii, problémech s koncentrací u dětí, šumění v uších, vysokém krevním tlaku, závratích, znecitlivění v rukou a žaludečních potížích. Ošetření se neprovádí při akutních zánětech, těsně po operacích a při osteoporóze v pokročilém stádiu.

 

METODA MYOFASCIÁLNÍCH TRIGGER POINTS

Naše svaly mohou obsahovat zatuhlá místa vyznačující se zvýšeným napětím. Říkáme jim spouštové body (angl. Trigger points). Tyto body bývají zdrojem bolesti, omezení pohybu a dalších potíží.  Myofasciální trigger point nepostihuje celý sval či svalovou skupinu, ale pouze určitou porci příčně pruhovaného svalu - typicky několik svalových vláken. Tento bod by se dal nejlépe přirovnat k malému (rozměry se pohybují mezi pouze 2 - 6 mm) tvrdému "uzlíčku", který si můžeme vyhmátnout ve svalu. Vlastní uzlíček je bolestivý na tlak a může vyvolávat charakteristickou přenesenou bolest. Kromě bolestivosti se trigger pointy projevují i jinými příznaky.

Takový drobný útvar ve svalu a přitom dokáže vyvolat tolik různorodých obtíží! Tou pro člověka subjektivně nejčastěji pozorovanou je bolest. Bolest je také většinou naším hnacím motorem. Bolest vyvolaná trigger pointy může být jak lokální, pociťovaná přímo v místě jeho výskytu, tak i přenesená, manifestující se daleko od místa vlastní poruchy. A bývá to většinou bolest opravdu silná. Z tohoto pohledu jdou trigger pointy rozdělit na dva základní druhy: latentní (často je v těle máme několik let, ale necítíme je, vyvolávají motorické poruchy) a aktivní (ty jsou zdrojem bolesti). Ovšem přímá stimulace vlastního trigger pointu (i latentního!), například tlakem prstů, vyvolá bolest vždy.

Přenesená bolest a její přítomnost je jedna z hlavních příčin neúspěchu léčby poruch pohybového aparátu. Proč? Terapie jednoduše probíhá na úplně jiném místě, než by měla! Léčí se oblast přenesené bolesti a ne její zdroj. Bolest v kříži může mít svůj vyvolávající faktor v oblasti kyčlí a hýždí, bolesti hlavy zase v oblasti krku nebo lopatek.

 

KINEZIOTAPING

Ve sportovních televizních pořadech, při sportovních utkáních, při běhu lesem a nyní i během nákupu v supermarketu můžete spatřit barevně polepené lidi

Kineziotaping je převratná a velice vyhledávaná technika v regeneraci i rehabilitaci. Svým velmi šetrným a jemným způsobem zvyšuje léčebné a ozdravné procesy a prodlužuje uvolňující účinek cíleným zaměřením na problematické partie jak svalového, tak kosterního systému. Dnešní sportovní svět, včetně rehabilitačních a zdravotně regeneračních technik, se bez kineziotapingu již neobejde.

Oblast použití je velmi široká- bolesti svalů, bolesti kloubů i nervů. Otoky a edémy. Jizvy. Podpora při tréninku. Prevence.

Dnes se kineziotaping používá jako:

  1. Svalová technika. Svalová technika je nalepování elastických pásek s pružností odpovídající lidské kůži, kdy páska zvlní pokožku a tím umožní zvýšený trvalý průtok krve i lymfy. Prodlužuje se tak uvolnění svalů a aktivují se ozdravné procesy.
  2. Ligamentózní technika. Je to technika na stabilizaci jednotlivých vazů, přechodových částí páteře, akupunkturních bodů a trigerpointů. 
  3. Fasciová technika.  Tato technika normalizuje svalové napětí. 
  4. Lymfatická technika. Lymfatická technika zamezuje opakované tvorbě lymfedémů. Zvýšením průtoku lymfy odvádí toxiny z povrchových tkání. 
  5. Korekce jizev . Strečováním okrajů nebo místa, jizvy uvolňujeme a odstraňujeme tím jak jizvy přirostlé k podkoží, tak jizvy keloidní. 
  6. Technika mechanické korekce . Odlehčením zlepšujeme postavení svalů, kloubů a kostí po úraze nebo při sportovním výkonu. Například při tenisu se tejpováním ramenního kloubu dosahuje nebývalé funkčnosti, pohyblivosti a odstranění akutních i chronických bolestí.

Jednoduchá aplikace bez nebezpečí neodborného provedení, rychlost a okamžitá účinnost, zlepšení a zdokonalení účinnosti všech terapií.

 

DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU

Podstatou diagnostiky je měření a zkoumání stavu pohybového aparátu- zjištění, které svaly jsou zkrácené a které naopak oslabené. Zjištění asymetrií těla, vadného držení těla v různých pohybových stereotypech, dysbalance a problémy v pohybu. 

     Lze také zjistit místa, odkud pramení bolesti např. krku, zad, kolen či hlavy. (Také lze díky této diagnostice zjistit včas, že stav klienta není ideální a je vhodné začít s tělem něco dělat.) Díky této diagnostice lze snížit riziko zranění, přetěžování již tak přetížených svalů, správné zapojení dýchání a tím posílení hlubokého svalového stabilizačního systému a zapojování svalů do správných pohybových vzorů v běžném životě.                           

  Na jednotlivých konzultacích se dělá diagnostika pohybového aparátu a kineziologické testy pohybového aparátu, plus se vždy dávají klientovi doporučení pro strečink zkrácených svalů a cvičení oslabených svalů na doma. 

  Základem je individuální zacházení, tzn. přizpůsobení plánu konkrétním požadavkům vycházejících z aktuálního zdravotního stavu klienta

Diagnostika zahrnuje: Vstupní pohovor

·         Anamnézy osobní, pracovní, sportovní, rodinné, sociální a farmakologické, současné bolesti a problémy.

                             Základní vyšetření

·         vyšetření aspekcí

·         vyšetření palpací

·         vyšetření zkrácených svalů, mobility a dysbalancí- rozsah pohybů a mobility

·         vyšetření pohybových stereotypů (stoj, chůze, sed, leh)

·         kineziologické testy

Pasivní protažení zkrácených svalů

·         protažení zkrácených svalů v klidovém stavu klienta na terapeutickém lehátku

·         použití PIR (postizometrická relaxace), metody myofasciálních trigger pointů, baněk dle individuálních potřeb

                                  Snaha o napravení dysbalancí

Doporučené cviky na doma pro strečink zkrácených svalů. Doporučení pro kompenzační cvičení, tzn. cvičení oslabených svalů (popř. sestavení tréninkového plánu).

 

Co si obléci? Nejlepší volbou jsou například volné kraťasy s tílkem (či sportovní podprsenkou), které nezakrývá ramena a nejlépe ani lopatky. Oblečení by v první řadě rozhodně nemělo omezovat rozsah pohybu.

!!!UPOZORNĚNÍ PRO PACIENTY!!!

Od 21.12. do 26.12. je ordinace uzavřena z důvodů dovolené.
Zastupující lékař pro akutní případy: MUDr. Zedníková Romana (vedlejší ordinace).
Přeji Vám všem krásně prožité Vánoce a svátky.

!!!UPOZORNĚNÍ PRO PACIENTY!!!


Vážení pacienti,
z důvodů množících se stížností na extrémně dlouhé čekací doby na ošetření (někdy kolem 4 hodin), zavádíme s platností od 21.11. 2016 nový objednávkový systém.
Nově tedy je potřeba se na vyšetření (ošetření) lékařem objednat u sestry- nejlépe telefonicky.
Chceme ušetřit Váš čas a nervy!!!...
Děkujeme za pochopení.
Váš Dr. Krákora a sestřička Eva Černá.

http://www.ordinaceroku.cz/subject/mudr-martin-krakora

Vážení pacienti ,
velice si vážíme naší nominace v soutěži Ordinace roku a i nadále se budeme snažit cílit na kvalitu péče a příjemné prostředí v naší ordinace .Budeme rádi pokud nám dáte Váš hlas a zároveň můžete soutěžit o hodnotné ceny.
Hlasovat můžete v období od 31.10.2016 - 22.3.2017.
Za každý hlas Vám velice děkujeme:)

(Po rozkliknutí odkazu hned nahoře vlevo najdete kolonku Hlasovat, poté budete vyzváni zodpovědět povinnou zpětnou vazbu pro naší ordinaci, což je i pro nás přínosem při zkvalitňování našich služeb. :) )

 

Důležitá informace!!! Pokud hlasuje více lidí ze stejné IP adresy (tzn. jste připojeni na stejnou internetovou síť-př. Wi-fi) musíte pro verifikaci zadat ještě emailovou adresu (k ničemu vás nezavazuje!) a poté skrze email potvrdit. Jinak je Váš hlas bohužel neplatný.

 

!!! UPOZORNĚNÍ PRO PACIENTY !!!

Vážení pacienti,
chceme Vás tímto upozornit na změny v naší otevírací době ordinace každé úterý. Od 1.11. 2016 od 12:00 do 14:00 nebude lékař přítomen v ordinaci, jelikož má návštěvní službu. Poté bude ordinace otevřena pouze pro objednané (pracující) pacienty od 14:00-17:00. 
Děkujeme za pochopení.

JIŽ OD PONDĚLÍ 2.11. SE NA VÁS BUDEME TĚŠIT V NAŠÍ NOVÉ ORDINACI!